Otázky a Odpovede

Stolárstvo & Tesárstvo Presmon

Referencie

Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon
Referencie Presmon

Recenzie

Altánok, pergola, terasa. Drevo, kov, alebo kombinácia?
Drevo je prírodný materiál, ktorý dotvára a dopĺňa exteriér akosi prirodzenejšie. Dodá Vašej záhrade útulnosť a harmóniu. Pokiaľ túžite po oddychu v súznení s prírodou a mať takýto pokoj rovno pri Vašom dome je altánok či terasa vyrobená z dreva to pravé riešenie. Stavby v kombinácii s kovom pôsobia naopak moderne a trendovo. Vieme zhotviť obe variaty.
Prečo by som si mal zvoliť drevennú terasu či altánok?
Výhody našich terás a altánkov z masívu sú tie, že sú nielen pastvou pre oči a oživením vašich priestorov. Potešia vás taktiež výnimočnými praktickými vlastnosťami. Každá naša tersa, altánok či pergola sú jedinečný remeselný výrobok, ktorý je šitý na mieru Vášho priestoru a na základe Vašich požiadaviek a priorít. Neexistujú dve terasy, ktoré by boli úplne rovnaké. Každá realizácia je niečím výnimočná.
Aká je životnosť drevennej terasy?
Životnosť terasy či altánku ovplyvňuje kvalita použitých materiálov, teda dreva, náteru, spojovacích prvkov, ale najmä skúsenosti zhotoviteľa a zladenie komponentov terasy.
Stálofarebnosť. Nevybledne mi časom farba na dreve?
My Vám navrhneme materiály a starostlivosť tak, aby vydržala čo najdlhšie. Používame kvalitné nátery s UV filtrom, toho že farba stavby časom degraduje sa teda netreba obávať.
Údržba. Ako často je treba obnovobať lak na dreve?
Snom každého je mať takú terasu, o ktorú sa nemusí starať. Navrhneme Vám také riešenie , ktoré Vám v bude vyhovovať najviac. Nejde len o samotný náter a jeho kvalitu. My vnímáme kvalitu dreva, jeho vysušenie a vybrúsenie aby náter ktorým ho ošetríme vydržal čo najdlhšie. Vo všeobecnosti platí, že náter je treba obnovovať každých cca 5 rokov aby drevo terasy či altánku vydržalo zdravé. Existujú však i bezúdržbové laky ktoré predĺžia túto dobu aj na 1x dlhšie.
Dizajn. Viete pripraviť 3D vizualizáciu?
Terasa je miestom, kde budete relaxovať s rodinou či priateľmi. A určite chcete, aby vyzerala dobre. Aj my. Drevenná terasa, altánok či pergola bude dokonalým doplnkom Vášho priestoru. Určite prídeme na riešenia, s ktorými budete spokojní po vizuálnej i po praktickej stránke. V prípade záujmu vieme spraviť 3D model pre lepšiu predstavu.
Akým materiálom najlepšie zastrešiť terasu alebo altánok?
Poradíme výber strešnej krytiny. Každá terasa, altánok či garážové státie potrebuje strechu. My Vám podaríme s výberom, zladíme stavbu s Vaším domom a okolím. Máme skúsenosti s modernými i klasickými riešeniami, prevedeniami pre ploché i naklonené strechy. Poradíme s výberom priesvitnosti a UV ochrany v prípade lexanových krytín.
Čo pripraviť pred montážou prístrešku?
Pred montážou prístrešku je potrebné pripraviť stabilný vodorovný podklad, na ktorý sa ukotví nosná konštrukcia. Vhodná je napríklad betónová doska alebo pätky umiestnené pod nosnými stĺpmi. S realizáciou takýchto podkladov máme samozrejme skúsenosti, ktoré sú Vám k dispozícii.
Budem potrebovať kontaktovať aj inú firmu pre dokončovacie práce?
To nebude potrebné. Každý altánok, terasu, pergolu či garážové státie, od základov až po záverečné zvody na dažďovú vodu a oplechovanie strechy vieme poriešiť priamo my, takže Vám ubudne starosť s vyhľadávaním a komunikáciou s ďalšími firmami.
Máte otázku? Kontaktujte nás
0907 689 587